תן לעצמך להיות אתה - אילון כאן בשבילך

 

ערב פתוח לבוגרי שכבת ו' והוריהם

ביום שני בתאריך 2.2.2015 בשעה 19:30

 

מבדקים וראיונות:

 

מבדקים וראיונות לכיתת נחשון, מסלול העתודה המדעית טכנולוגית וקולנוע

יתקיימו בשני מועדים:

 

  • ביום ראשון, 8.2.2015, י"ט בשבט א' תשע"ה, מהשעה 16:30 עד השעה 19:00

  • ביום שלישי, 10.2.2015, כ"א בשבט תשע"ה, מהשעה 16:30 עד השעה 19:00

 

על כל המועמדים להגיע לבחינות ולראיונות

עם כלי כתיבה, צילום תעודה של כיתה ה' ומחצית א' של כיתה ו'.

 

חומרים לבחינה

 

שלב ב' לכיתת נחשון

יתקיים ביום חמישי בתאריך 12.2.2015 ובו תתקיים סדנא קבוצתית:

 

  • בשעה 16:30 מוזמנים המועמדים מבי"ס הס ומבי"ס אשכול.

  • בשעה 17:30 מוזמנים המועמדים מבתי הספר החיצוניים - המועמדים לרישום על איזורי.

 

למחוננים בלבד! 

  • ערב פתוח: ביום רביעי 1.3.2015, י' באדר תשע"ה בשעה 19:00.

  • ראיונות ורישום לביה"ס: ביום רביעי 18.3.2015 בין השעות 14:00 - 16:00.

 

ראיונות קבלה למסלול אומנות, תאטרון וכושר גופני יתקיימו בימי הרישום בחופשת הפסח.

 

רישום לבית הספר יתקיים בתאריכים:

  • ביום ראשון, 29.3.2015

  • ביום שני, 30.3.2015

  • ביום שלישי, 31.3.2015

 

 

 

מגמות על אזוריות ייחודיות  פתוחות לרישום כלל תלמידי העיר

כיתת נחשון

בליווי פרויקט תלפיות - משרד הביטחון

אם אתה אוהב להיות שותף, מעורב, פעיל, חושב, משפיע, מוביל וליהנות מכל רגע - זאת הכיתה עבורך!בנחשון  מקדישים  יום אחד בשבוע לעיסוק בנושאים  חברתיים, מדעיים, מתמטיים  וערכיים באופן שונה. התלמידים חוקרים תופעות  חברתיות ומדעיות  ומתנסים בעמידה בפני קהל. במסגרת התכנית נערכים סיורים במעבדות מחקר באוניברסיטאות,

בתעשייה עתירת ידע  ובתכניות העשרה הנבנות בליווי משרד הביטחון, השואף לטפח קבוצת עילית ישראלית . נחשון היא כיתה  מיטבית בה לומדים ומתחנכים אחרת.

קריטריונים לקבלה: הצטיינות בלימודים, התנהגות טובה מאוד. 

כיתת מחוננים

בליווי האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים - משרד החינוך

בכל אחת משכבות הגיל של בית הספר ז' – י"ב , קיימת כיתה המיועדת לתלמידים שאובחנו כתלמידים מחוננים, כהמשך לכיתות המחוננים של בית ספר "גורדון". המסלול פתוח גם לתלמידים נוספים שאובחנו כמחוננים ומעוניינים ללמוד במסגרת זו. לברור יש לפנות למזכירות ביה"ס.

קריטריונים לקבלה: מבחן איתור למחוננים של מכון קרני (על בסיס מקום פנוי).

מגמת קולנוע

בשילוב משחק מול מצלמה

תלמידי מגמת הקולנוע לומדים באולפן טלוויזיה חדיש, משוכלל וייחודי, חדרי עריכה מקצועיים , חדרי צפייה ולימוד מהמתקדמים בארץ וברמת שידור .

התלמידים מצלמים במצלמות דיגיטליות חדישות , לומדים לערוך בתוכנות עריכה ממוחשבות, כתיבת תסריטים  וכן לימודי משחק ובימוי טלוויזיוני וקולנועי .

קריטריונים לקבלה: הישגים טובים בלימודים, התנהגות טובה מאוד.

Please reload

 

מגמות ייחודיות ברישום איזורי

עתודה מדעית טכנולוגית

בליווי המסלול לעתודה מדעית טכנולוגית - משרד החינוך

תכניות לימודים ייחודיות בתחומי המתמטיקה, הפיסיקה, המדעים  ומדעי המחשב. מסלול למצוינות במתמטיקה ובאנגלית בהיקף של 5 יח"ל.

חשיפה לתפיסות מוטעות במדע וחשיפה להמצאות וחידושים ששינו את פני המדע. תכנית ההעשרה הכוללת: סיורים, ימי  עיון, הרצאות, ימי שיא וסדנאות במפעלים  עתירי ידע.

קריטריונים לקבלה: הצטיינות בלימודים באוריינטציה מדעית  והתנהגות טובה מאוד.

מגמת אומנות העיצוב

בשילוב אומנות וטכנולוגיה

במציאות המשתנה של ימינו, תופס העיצוב תאוצה כמקצוע רב תחומי המשלב אומנות וטכנולוגיה ונותן ביטוי יצירתי לכישורים האומנותיים של התלמידים. בלימודי המסלול ירכוש התלמיד ידע בסיסי באומנות ובטכנולוגיות העיצוב.

יתקיימו ראיונות קבלה בחופשת הפסח בעת הרישום לביה"ס.  

מגמת תיאטרון

משחק, בימוי ועיצוב במה

התלמידים ייחשפו לטכניקות משחק, בימוי ועיצוב במה תוך התנסות מעשית. במסגרת הלימודים במגמה יכירו התלמידים את תולדות התיאטרון, יעברו סדנאות  באיפור במה,  מסכות ועיצוב תפאורה , יצפו בהצגות , יסיירו מאחורי הקלעים של תיאטרונים מקצועיים ויעלו פרויקטים והצגות.

יתקיימו ראיונות קבלה בחופשת הפסח בעת הרישום לביה"ס.  

מגמת כושר גופני

תחומי ספורט מגוונים

המגמה מיועדת לתלמידים אוהבי ספורט, המבקשים לשלב לימודים עם פעילות ספורטיבית בתחומים שונים: כדורגל, ג'ודו, טאי-צ'י ועוד. תלמידי המגמה משתתפים בתחרויות מטעם התאחדות הספורט ומשרד החינוך.

יתקיימו ראיונות קבלה בחופשת הפסח בעת הרישום לביה"ס.  

Please reload

 

קצת עלינו

1/5

חזון ביה"ס : תיכון אילון מוביל בסביבה חינוכית, ערכית, תומכת ומוגנת  המחזקת את קולו של הנוער להגשמה  עצמית למען חברה ישראלית, דמוקרטית ויהודית.    

אני מאמין חינוכי: הצוות החינוכי מאמין בתקשורת פתוחה, היוצרת אווירה חינוכית לימודית, הבנויה על תחושת מוגנות, יחס אישי וכבוד הדדי בין מורים לתלמידים. הצוות החינוכי מאמין ביכולתו של כל תלמיד לסיים את השכלתו הפורמאלית ובידו תעודת בגרות איכותית, המאפשרת קבלתו למוסדות ההשכלה הגבוהה. בוגר תיכון אילון, אזרח המחר,  יהיה אדם ערכי התורם לחברה. 

כיתות בית הספר מצוידות במערכות מולטי מדיה ואינטרנט המאפשרות סביבה לימודית אינטראקטיבית על פי עקרונות למידה מבוססת פרויקטים ולמידה מבוססת חקר.

לצד המגמות העל איזוריות בית הספר מציע לתלמידיו מגוון רחב של מסלולי לימוד שונים: עתודה מדעית טכנולוגית, אומנות ועיצוב, תיאטרון וכושר גופני.

 

חינוך אישי: תכנית "חינוך אישי" נועדה לממש את יעדי משרד החינוך באמצעות העמקת השיח בין באי בית הספר והרחבת האחריות הכוללת על כל תלמיד ושל כל תלמיד לצמיחה בתחום הלימודי, החברתי והאישי. עקרונות התכנית מבוססים על תפיסה הוליסטית של התלמיד ועל התייחסות אל מאפייניו הייחודיים ואל היכולות הגלומות בו. ההנחה היא שהצמדת מנחה אישי לקבוצת תלמידים קטנה והגברת מעורבותם של הורי התלמידים בתהליכי הלמידה והצמיחה של ילדיהם תורמת להגברת המוטיבציה ללימודים, למניעת נשירה, להצלחה בלימודים ועוד.

תכנית החינוך האישי באה לידי ביטוי בכך שלכל כיתה יש שני מחנכים, כאשר כל מחנך אחראי על מקסימום 20 תלמידים.

אנו מאמינים כי הרחבת המפגש הבין אישי בין קבוצת תלמידים קטנה למחנך תביא לחיזוק תחושת השייכות של התלמיד לכיתתו ולבית הספר, תוביל להעלאת ההישגים הלימודיים ולפיתוח תחומי מצויינות ומעורבות חברתית של כל תלמיד.

 

תכנית מוגנות: בית הספר שם לו למטרה להיות מקום מוגן ובטוח לכל מי שבא בשעריו. כדי ליצור מרקם נכון ועשיר לכולם על מנת שתלמידינו יוכלו לצמוח ולמצות את כישוריהם הלימודיים, החברתיים והאישיים, יצרנו קוד התנהגות המחייב את כולם. שפה אחידה בין כולנו, אמירה אחת ומטרה אחת יקדמו את ההזדמנות להביא לשיפור תחושת השייכות ולהפחתת האלימות.

תכנית המוגנות הינה אורח חיים הנסמך על מספר רעיונות מרכזיים:אפס סובלנות לאלימות, השבת הסמכות לידיהם של המבוגרים (הורים ומורים), שפה אחידה לכלל בתי הספר בעיר, חוקי "בל יעבור" ברורים וידועים לכל, מידרוג תגובות יידוע אחיד וקבוע מראש, שיתוף ומעורבות הורים בתהליך באופן עיקבי ושוטף, מערך של העצמה וחיזוקים, פיתוח תחושת שייכות ומעורבות חברתית.