תן לעצמך להיות אתה - אילון כאן בשבילך

 

רישום לחטיבת הביניים

מגמות על אזוריות ייחודיות

 

נחשון

קולנוע

מחוננים

 

מגמות אזוריות

 

קצת עלינו

1/5

חזון ביה"ס : תיכון אילון מוביל בסביבה חינוכית, ערכית, תומכת ומוגנת  המחזקת את קולו של הנוער להגשמה  עצמית למען חברה ישראלית, דמוקרטית ויהודית.    

אני מאמין חינוכי: הצוות החינוכי מאמין בתקשורת פתוחה, היוצרת אווירה חינוכית לימודית, הבנויה על תחושת מוגנות, יחס אישי וכבוד הדדי בין מורים לתלמידים. הצוות החינוכי מאמין ביכולתו של כל תלמיד לסיים את השכלתו הפורמאלית ובידו תעודת בגרות איכותית, המאפשרת קבלתו למוסדות ההשכלה הגבוהה. בוגר תיכון אילון, אזרח המחר,  יהיה אדם ערכי התורם לחברה. 

כיתות בית הספר מצוידות במערכות מולטי מדיה ואינטרנט המאפשרות סביבה לימודית אינטראקטיבית על פי עקרונות למידה מבוססת פרויקטים ולמידה מבוססת חקר.

לצד המגמות העל איזוריות בית הספר מציע לתלמידיו מגוון רחב של מסלולי לימוד שונים: עתודה מדעית טכנולוגית, אומנות ועיצוב, תיאטרון וכושר גופני.

 

חינוך אישי: תכנית "חינוך אישי" נועדה לממש את יעדי משרד החינוך באמצעות העמקת השיח בין באי בית הספר והרחבת האחריות הכוללת על כל תלמיד ושל כל תלמיד לצמיחה בתחום הלימודי, החברתי והאישי. עקרונות התכנית מבוססים על תפיסה הוליסטית של התלמיד ועל התייחסות אל מאפייניו הייחודיים ואל היכולות הגלומות בו. ההנחה היא שהצמדת מנחה אישי לקבוצת תלמידים קטנה והגברת מעורבותם של הורי התלמידים בתהליכי הלמידה והצמיחה של ילדיהם תורמת להגברת המוטיבציה ללימודים, למניעת נשירה, להצלחה בלימודים ועוד.

תכנית החינוך האישי באה לידי ביטוי בכך שלכל כיתה יש שני מחנכים, כאשר כל מחנך אחראי על מקסימום 20 תלמידים.

אנו מאמינים כי הרחבת המפגש הבין אישי בין קבוצת תלמידים קטנה למחנך תביא לחיזוק תחושת השייכות של התלמיד לכיתתו ולבית הספר, תוביל להעלאת ההישגים הלימודיים ולפיתוח תחומי מצויינות ומעורבות חברתית של כל תלמיד.

 

תכנית מוגנות: בית הספר שם לו למטרה להיות מקום מוגן ובטוח לכל מי שבא בשעריו. כדי ליצור מרקם נכון ועשיר לכולם על מנת שתלמידינו יוכלו לצמוח ולמצות את כישוריהם הלימודיים, החברתיים והאישיים, יצרנו קוד התנהגות המחייב את כולם. שפה אחידה בין כולנו, אמירה אחת ומטרה אחת יקדמו את ההזדמנות להביא לשיפור תחושת השייכות ולהפחתת האלימות.

תכנית המוגנות הינה אורח חיים הנסמך על מספר רעיונות מרכזיים:אפס סובלנות לאלימות, השבת הסמכות לידיהם של המבוגרים (הורים ומורים), שפה אחידה לכלל בתי הספר בעיר, חוקי "בל יעבור" ברורים וידועים לכל, מידרוג תגובות יידוע אחיד וקבוע מראש, שיתוף ומעורבות הורים בתהליך באופן עיקבי ושוטף, מערך של העצמה וחיזוקים, פיתוח תחושת שייכות ומעורבות חברתית.