דבר המנהלת

 

 

שלום רב,

את דרכי החינוכית התחלתי ב"תיכון מקיף יהוד" כמחנכת ומורה לספרות ולתנ"ך לתלמידים לקויי-שמיעה, ובהמשך כמחנכת לתלמידים במסלול הטכנולוגי. משם, המשכתי בתיכון השש שנתי ע"ש "מקסים לוי" בלוד בתפקיד סגנית מנהלת, רכזת חטיבה עליונה ובגרויות ומחנכת. לאחר מכן ניהלתי את חטה"ב באותו תיכון שש שנתי בלוד.

בחמש השנים האחרונות ניהלתי את חטה"ב פ.אילון  והובלתי את ביה"ס להישגים. צברתי ידע והיכרות עם מוקדי החוזק והחיזוק והשנה, נפלה בחלקי הזכות להמשיך בעשייה כמנהלת שש שנתית, ביישום תכניות העבודה שנבנו בשנים האחרונות ברמה שש שנתית בהלימה ליעדי העיר וליעדי משרה"ח.

 

כמנהלת ביה"ס אני מחוייבת להוביל את צוות "אילון" ותלמידיו להישגים. אמשיך לתחזק את נושא אקלים ביה"ס ולשמר ולחזק את תחושת השייכות בקרב התלמידים והצוותים החינוכיים.

 

במקביל לתהליכים ארגוניים פדגוגיים, אמשיך לבחון ולהוביל תהליכי הוראה ולמידה חדשניים אשר יביאו לידי ביטוי למידה משמעותית, ויעמדו בקנה אחד עם ההתפתחות הטכנולוגית בעולם, כמו גם עידוד  יוזמות פדגוגיות חדשניות בקרב המורים ולמידה בשיטת הPBL. הדגש על הטמעת פדגוגיה חדשנית יעשה גם באמצעות תכנית התקשוב הלאומית, מתוך הבנה כי  דמות הלומד במאה ה-21  תתפתח בתהליכי למידה משמעותית.

המטרה לפתח אחריות כוללת לכל תלמיד ושל כל תלמיד, לצמיחה בתחום הלימודי, החברתי והאישי ולטפח יכולת מנהיגות לקידום יעדים אישיים וחברתיים  לצד המחוייבות לראות כל תלמיד כפרט מיוחד שלו רקע וצרכים ייחודיים. המטרה שעומדת לנגד עיני היא סיוע בעיצובו של דמות הבוגר המשתלב ומוביל בחברה הישראלית מתוך תחושת שייכות ומחוייבות לעצמו, לעם ולמדינה.

צוות ביה"ס ימשיך לפתח תכניות לימודים ותכניות העשרה מגוונות לכלל אוכלוסיות התלמידים הלומדים בו, במטרה לאפשר לכל אחד מהם לממש את עצמו ולהיות מאושר. עוד יושם דגש על קידום ופיתוח שיתופי הפעולה עם וועדי ההורים תוך איגום משאב ההון האנושי לטובת ביה"ס והקהילה.

 

 

ברוכים הבאים לאתר שלנו

אתר בית הספר מהווה חלון ראווה עבור אלה המעוניינים לדעת ולהתעדכן במתרחש בבית הספר, במגוון המגמות הייחודיות, בפעילויות  החברתיות ובכל מה שיש לבית הספר שלנו להציע. תוכלו לקבל באתר מידע אודות האפשרויות ומסלולי הלימוד שפתוחים עבור התלמידים שלנו, להיחשף לתוצרים שהפקנו יחד ולהתרשם מאיכות תהליכי ההוראה החדשנית והלמידה החוויתית והמשמעותית.

 

אם אהבתם אתם מוזמנים לעמוד הפייסבוק שלנו - דרכו תוכלו לקבל עדכונים שוטפים ולעקוב אחרינו באינסטגרם כדי להשלים את התמונה.  

 

בברכה,

אסנת נעים

מנהלת התיכון השש שנתי